Αρχική σελίδα » Εκπαιδευτικά Προγράμματα » Τρέχοντα » Οδηγίες πρόσβασης για σχολικές ομάδες

Οδηγίες  πρόσβασης

στο  Μουσείο  Αρχαιολογίας  και  Ιστορίας  της  Τέχνης

Α. Από την Κεντρική Πύλη Ιλισίων (Ούλωφ Πάλμε):

Διανύετε τη διαδρομή έως την πλατεία και συνεχίζετε στη νοητή ευθεία της οδού που κινείστε έως την πρώτη οδό που θα να συναντήσετε στα αριστερά με πινακίδα προς ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ – ΦΥΣΙΚΟ – ΧΗΜΙΚΟ – ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ, όπου και πρέπει να στρίψετε. Συνεχίζετε για 300μ. περίπου έως το κτήριο του Φυσικού (το πρώτο κτήριο στα δεξιά). Εκεί θα σας περιμένει συνεργάτης του Μουσείου. Χώρος για parking υπάρχει λίγο πιο κάτω δεξιά.

Β. Από Πύλη Καισαριανής:

Η πύλη είναι ανοικτή μόνον Δευτέρα έως Παρασκευή από τις 7.00΄ έως τις 9.30΄ και από τις 14.30΄ έως τις 17.00΄.

Διανύετε μικρή διαδρομή έως την πλατεία, όπου στρίβετε δεξιά. Συνεχίζετε κινείστε έως την πρώτη οδό που θα να συναντήσετε στα αριστερά με πινακίδα προς ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ – ΦΥΣΙΚΟ – ΧΗΜΙΚΟ – ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ, όπου και πρέπει να στρίψετε. Συνεχίζετε για 300μ. περίπου έως το κτήριο του Φυσικού (το πρώτο κτήριο στα δεξιά). Εκεί θα σας περιμένει συνεργάτης του Μουσείου. Χώρος για parking υπάρχει λίγο πιο κάτω δεξιά.

Είναι απαραίτητο να τηλεφωνήσετε στο Μουσείο αμέσως μόλις μπείτε στην Πανεπιστημιόπολη, ώστε να σας περιμένει ο συνεργάτης μας στο καθορισμένο σημείο.

Δείτε τον χάρτη.

Τυπώστε τις Οδηγίες.